Obozy Auschwitz Birkenau

Oświęcim jest jednym z najbardziej symbolicznych miejsc w Polsce. W sposób jednoznaczny budzi skojarzenia z II wojną światową i jej okrucieństwem. Odwiedzenie tego niesamowitego miejsca, stanowiącego symbol Holocaustu, jest istotne ze względu na pamięć historyczną a także pamięć o osobach, które w obozie przebywały.

Zwiedzanie auschwitz camp
Istnieje sposobność zarezerwowania wycieczki do Oświęcimia z Krakowa. Mogą to być wyjazdy prywatne jak i grupowe. Co bardzo ważne, kursy odbywają się dzień w dzień. Oczywiście w ramach takiego wyjazdu do Auschwitz Birkenau camps grupy wycieczkowe oprowadza przewodnik, zapoznający uczestników z historią miejsca, które było największym obozem zagłady, jaki prowadzili naziści w czasie II wojny światowej. Dodatkowo można też odwiedzić kopalnię soli w Wieliczce, która zdumiewa swoim pięknem od ponad 800 lat. Jest to jedna z najstarszych kopalni na całym świecie, warto więc nie przegapić takiej okazji i spostrzec jej wnętrza na żywo, a nie tylko i wyłącznie na zdjęciach. Do przebycia będzie całe mnóstwo drewnianych schodów prowadzących do kolejnych coraz niżej położonych poziomów. Nie trzeba się jednak martwić, ponieważ droga w górę nie odbywa się na własnych nogach, a za pomocą windy, który wywozi turystów na powierzchnię. Jest to atrakcja, która od wielu lat cieszy się ogromną popularnością i jest jedną z najczęściej wybieranych w regionie. O ile więc jesteśmy w Krakowie, lub w okolicach Krakowa skorzystajmy z tej wyjątkowej opcji, jaką jest visit Auschwitz, ażeby dużo lepiej poznać historię.
Więcej informacji: visit Auschwitz.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.