Gatunki roślin, które sprawdzają się w ogrodach

Ogrodnictwo to fascynujące zajęcie, które dostarcza wiele radości a także satysfakcji. Wspaniale zaaranżowany ogród stanowi miejsce regeneracji po ciężkim dniu pracy oraz spotkań towarzyskich z familią oraz dobrymi przyjaciółmi. Warto się więc postarać, aby był funkcjonalny oraz zaaranżowany zgodnie z najnowszymi trendami ogrodniczymi.

Co wybrać do ogrodu?
Zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę z ogrodnictwem, jak i już zaprawione w uprawianiu roślin ogrodowych, zdają sobie perfekcyjnie sprawę, że w ogrodach dobrze sprawdzają się różnorakie odmiany hortensji. Przykładem jest Hortensja Hot Red, odmiana o intensywnie czerwonych kwiatach. Jej kwiaty odznaczają się dużymi rozmiarami oraz trwałością, ponieważ bardzo długo utrzymują się na pędzie. Osiąga niewielkie rozmiary, ale dzięki temu nadaje się do niewielkich przydomowych ogródków jak i na balkony. O ile zależy nam na tym, by nasz ogród był osłonięty od sąsiadów oraz drogi, to wybierzmy roślinę, która nosi nazwę Fallopia. Jest to pnącze charakteryzujące się bardzo dynamicznym rozwojem, porastając siatkę albo płot tworzy bardzo szczelną osłonę. Co najbardziej istotne, ten gatunek dobrze testuje się w miejscach zacienionych. Dzięki temu możemy ją nasadzać w dowolnym miejscu w ogrodzie, bez obawy, że do tego miejsca nie dociera słońce. Jeżeli chcemy do naszego ogrodu dodać detal wyróżniający się oryginalnością wybierzmy, roślinę o niebiesko zielonych liściach. Kostrzewa Sina to ozdobna trawa, której kolorowe liście tworzą zwarta gęste kępy, nadające ogrodowi ciekawego wyglądu.

Sprawdź również informacje na stronie: Kostrzewa Sina.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.