Dlaczego warto założyć ogrzewanie podłogowe frezowane?

Istnieje wiele rozwiązań w ramach systemów grzewczych. Tradycyjnie są stosowane kaloryfery, jednak cyrkulacja powietrza w takich pomieszczeniach sprawia, że można wydzielić strefy ogrzane w różnym stopniu. A dodatkowo niska wilgotność sprawia, że łatwo rozprzestrzenia się zarówno kurz jak i roztocza.

Jest to zjawisko szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza w przypadku osób z alergiami. Innowacyjnym sposobem na ogrzewanie domu jest tak zwane ogrzewanie podłogowe frezowane.
Ogrzewanie podłogowe – na czym polega?
Ogrzewanie podłogowe to system oparty na rurkach rozprowadzających ciepło, które są instalowane w podłodze. Odróżnia się dwa rodzaje instalacji w ramach tego systemu grzewczego, a mianowicie instalację wodną a także suchą. W sytuacji ogrzewania podłogowego wskazane jest, ażeby używać materiały dobrze przewodzące ciepło, np wylewkę anhydrytową albo pianobeton. Najnowszym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie wymaga skuwania posadzek. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu techniki frezowania. A dodatkowo, frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest procesem szybkim i nie sprawia uwalnianie do powietrza pyłu powstającego w czasie prac. Frezowanie to zwyczajnie wycinanie rowków w już wylanej podłodze. W takich tunelach umieszcza się rury sytemu grzewczego i podłącza do źródła zasilania. Jest to więc forma, dzięki której nie należy skuwać całych podłóg, a po zamontowaniu rurek ponownie ich zalewać. To praktyczne rozwiązanie cieszy się narastającym zainteresowaniem, ponieważ jest nie tylko i wyłącznie szybkie, ale też bardzo funkcjonalne.
Polecamy: ogrzewanie podłogowe frezowane.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.