Witaminy – potrzebne dla zdrowia

Rola i funkcje witamin są ogromne w organizmie człowieka, a niedobór choć jednej z nich zaburza prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała. Chociaż odpowiednie dostarczenie witamin jest istotne dla obu płci, to szczególnie 4 z nich są zwłaszcza ważne dla facetów.
Witamina A.

Oprócz jej działania przeciwstarzeniowego, wpływu na wzrok i stan skóry witamina A jest konieczną dla utrzymania zdrowego układu rozrodczego. Jest istotnym czynnikiem w procesie produkcji męskich hormonów płciowych takich jak testosteron, który wpływa pozytywnie na potencję. Niedobór tej witaminy może, również osłabiać materiał genetyczny doprowadzając do spowolnienia rozwoju plemników i w konsekwencji powodując niepłodność.
Witamina B6.
Jest jedną z witamin grupy B, które wspólnie wpływają na prawidłową funkcję układu odpornościowego i nerwowego. A dodatkowo poprawia ona kurczliwość mięśni w tym pracę serca, oraz uczestniczy w przemianach aminokwasów i syntezie białek. Te funkcje mogą okazać się istotne w szczególności dla facetów pragnących zbudować masę mięśniową.
Witamina D3.
Witamina D3 jest główną witaminą, którą organizm sam potrafi generować, jednak w szczególności w okresie zimowym duża część facetów ma jej niedobór. Dzięki suplementacji wpływa ona korzystnie na układ krążenia, co przekłada się także na zmniejszenie problemów z erekcją. Bierze również udział w regeneracji wątroby i zapobiega rozwojowi osteoporozy u dorosłych mężczyzn.
Witamina E.
Witamina E wykazuje podobne działanie przeciwutleniające i przeciwstarzeniowe jak witamina A, oraz wpływa pozytywnie na wydolność mięśni, krzepliwość krwi oraz wzrok. Jednak jej najważniejszą funkcją dla facetów jest wpływ na produkcję męskich hormonów płciowych i produkcję nasienia. Znajduje się dlatego na czele witamin stanowiących witaminy dla faceta wspomagające potencję.

Warto zobaczyć: Rola i funkcje witamin.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.