Wiaty samochodowe z aluminium

O ile planujesz postawić na swojej działce wiaty samochodowe albo takie, w których postawisz stojaki na rowery producent, zastanów się, czy przy okazji nie wykorzystać powierzchni ich dachu na panele fotowoltaiczne. Jednym zdaniem: jeżeli już musisz przeznaczyć teren na garaże, dlaczego by nie wykorzystać go całkowicie? Dzięki fotowoltaice możesz obniżyć własne rachunki za energię elektryczną, co w teraźniejszych czasach nie pozostaje bez znaczenia. Panele umiejscowione są na solidnej konstrukcji, zatem nie ma takiej opcji, żeby twoje auto zostało uszkodzone.

Wiaty fotowoltaiczne wykonane są ze stali, a kąt nachylenia dachu dopasowany jest do tego, z którego kierunku padają promienie słoneczne. To umożliwia na maksymalne użycie promieni słonecznych i uzyskanie znacznie większej liczby kilowatogodzin aniżeli w przypadku instalacji zamontowanej na dachu. Takie rozwiązania na prawdę często ukazują się na firmowych parkingach. To pozwala równocześnie chronić samochody przed gradem, czy śniegiem, na które panele są w pełni odporne. Carporty z fotowoltaiką stawia się wszędzie tam, gdzie przydaje się dodatkowe źródło energii. Firmy, które się decydują na to rozwiązanie, powszechnie uznawane są za proekologiczne, zatem zyskują w oczach swoich klientów. A przy tym mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe z funduszu ochrony środowiska, który może częściowo pokryć koszt takiej inwestycji. Wspomnieć też należy o tym, że takie carporty estetycznie wyglądają i prezentują się nowocześnie.

Warto zobaczyć: stojaki na rowery producentx.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.