Warto udać się do ortodonty

Ortodoncja to kategoria stomatologii skierowana na diagnostykę i leczenie problemów stomatologicznych związanych z ustawieniem i funkcjonalnością zębów. To dział stomatologii poświęcony leczeniu wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych a także korekcji nieprawidłowości zębowych. Ortodoncja wręcz oznacza „wyprostowanie zęba”.

Zabiegi ortodontyczne wytwarza się u pacjentów w każdym przedziale wiekowym zarówno ze względów profilaktycznych, jak i estetycznych. Leczenie ortodontyczne zwykle rozpoczyna się od konsultacji z ortodontą. Podczas tej wizyty ortodonta omówi Twoje indywidualne kłopoty stomatologiczne i zaleci najbardziej bardzo dobry rodzaj leczenia. Ta dziedzina stomatologii zajmująca się m.in. korekcją zębów i ich wyrównaniem. Słowo „ortho” oznacza łatwe, poprawne lub prawidłowe; „dontikos” oznacza prostować. Ortodoncja obejmuje różne techniki stosowane do korygowania problemów stomatologicznych, takich jak wady zgryzu (niewspółosiowość), zgryz krzyżowy.
W naszym kraju leczenie ortodontyczne podlega częściowej refundacji do 12 roku życia (stałe aparaty ortodontyczne nie są refundowane), powyżej 13 roku życia wszystkie świadczenia ortodontyczne są płatne.
Ortodoncja przeszła długą drogę od własnego powstania. Wczesne techniki ortodontyczne polegały na użyciu metalowych drutów i zamków do przesuwania zębów we właściwej pozycji. Obecnie istnieje wiele bardziej wykwintnych technik ortodontycznych, które są skuteczniejsze i delikatniejsze dla zębów. Nowoczesna ortodoncja poprawiła opiekę stomatologiczną nad pacjentami, pomagając zapobiegać utracie zębów, poprawiając estetykę uśmiechu i poprawiając ogólny stan zdrowia jamy ustnej.

Warto sprawdzić: nakladki invisalign katowice.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.