Uprawnienia budowlane – egzamin

Jeżeli pragniemy dostać dodatkowe uprawnienia w biznesie budowlanej, to musimy zapisać się na egzamin na uprawnienia budowlane, który organizowany jest przez polską izbę Inżynierów Budownictwa. Termin egzaminu jest identyczny dla wszystkich zlokalizowania, prócz tego składa się z dwóch części, a mianowicie egzaminu pisemnego a także egzaminu ustnego zdawanego przed komisją kwalifikacyjną.
Co warto mieć świadomość tego na temat egzaminu na uprawnienia w branży budowlanej?
Głównie osoby, które chcą poszerzyć swoje kompetencje i pozyskać dodatkowe uprawnienia w biznesie budowlanej powinny mieć świadomość, że do egzaminu na uprawnienia budowlane mogą podejść tylko osoby, które spełniają kryteria ustalone w przepisach budowlanych.

Te kryteria dotyczą odpowiedniego wykształcenia, średniego bądź również wyższego, jak też posiadania należycie długiego stażu w biznesie budowlanej np w biurze projektowym czy też na placu tworzenia. Osoby, które spełniają te wymogi, mogą zapisać się na sesję egzaminacyjną. Pamiętajmy także o tym, że uprawnienia budowlane mogą być wydawane w formie bez ograniczeń, jak także ograniczonej do typowych niedużych budynków, najmniejsze elementy znajdziemy w przepisach prawa budowlanego. Przed przystąpieniem do egzaminu pozostaje nam jeszcze wybrać odpowiednią specjalność, ponieważ uprawnienia dzielą się na uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi, niemniej jednak w obrębie nich wyróżniamy jeszcze szereg specjalności, przykładowo specjalność instalacyjną, inżynieryjną czy także konstrukcyjno-budowlaną.

Zobacz więcej: uprawnienia budowlane.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.