Jeżeli chcemy zwiększyć swoje szanse na podwyżkę czy także dostanie lepszej pracy to niewątpliwie warto inwestować w swój rozwój, a więc zdobywać nowe kwalifikacji a także kompetencje. Należy wspomnieć o tym, że uprawnienia budowlane wydawane są w postaci decyzji komisji kwalifikacyjnej polskiej izby Inżynierów Budownictwa po pozytywnym zdaniu obu części egzaminu.
Egzamin na uprawnienia budowlane – na co zwrócić uwagę?
Głównie trzeba podkreślić że uprawnienia w biznesie budowlanej to uzyskanie nowych kompetencji, a głównie możliwości samodzielnego wykonywania prac technicznych w budownictwie w zakresie projektowania lub kierowania robotami budowlanymi.
Jednakże aby podejść do egzaminu na uprawnienia budowlane, należy spełnić wymogi, które ustalone są w przepisach prawa budowlanego, a które dotyczą dobrego tytułu zawodowego kierunkowego jak też odbycia stosownie długiego stażu w biznesie budowlanej. Jeżeli kandydat spełnia te warunki, to wtedy może zapisać się na sesje egzaminacyjną, takie sesje odbywają się 2 razy w roku. Warto wspomnieć o tym, by przygotować się do takiego egzaminu korzystając w głównej mierze z firm szkoleniowych, które upowszechniają swoim klientom bazy aktualnych pytań pojawiających się na kolejnych sesjach egzaminacyjnych. Warto dodać też o tym, że uprawnienia budowlane dzielą się na 2 podstawowe kategorie, a mianowicie uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi oraz do projektowania. W ich obrębie charakteryzuje się jeszcze szereg specjalności, a więc musimy wybrać też specjalność w zakresie której chcemy zdobyć uprawnienia.
Zobacz także: uprawnienia budowlane.