Ułatwienia dla osób z niedosłuchem

Środowisko osób niedosłyszących a także fundacje i organizacje pozarządowe, które je wspierają, postulują, aby w każdym budynku efektywności publicznej i miejscu publicznym także poza budynkami zainstalowana była pętla indukcyjna dla niedosłyszących. Pętla indukcyjna to wynalazek, który znacznie usprawnia funkcjonowanie osób, które mają problemy ze słuchem. Pozwala nie tylko na lepszą komunikację z osobami, które słabo słyszą i stosują aparaty słuchowe w urzędach, czy aptekach, niemniej jednak również co więcej daje możliwość wygłuszyć dźwięki z otoczenia, które osobom niedosłyszącym znacznie utrudniają funkcjonowanie.

Pętle indukcyjne wspomagające słuch komunikują się z większością aparatów słuchowych, które zostały wypuszczone na rynek. Każda pętla indukcyjna działa w taki sposób, że projektuje pole o określonym zasięgu (im większa i droższa pętla, tym większe. W ten sposób może przekazywać dźwięk do kilku odbiorców (aparatów słuchowych jednocześnie). Nie będzie też powodować żadnych zakłóceń w odbiorze dźwięków przez poszczególnych użytkowników aparatów, którzy akurat wynajdą się w jej zasięgu. Wszystko, co jest potrzebne, to to, by aparat albo procesor znalazł się w zasięgu pola pętli indukcyjnej a także miał aktywowaną alternatywę odbioru dźwięków poprzez wbudowaną w właściwie każdy aparat słuchowy cewkę telefoniczną. Montaż pętli jest bardzo intuicyjny. Wystarczy przyczepić ją do ściany i podłączyć do źródła energii elektrycznej. Urządzenia nie należy w żaden sposób programować ani ustawiać, jego działanie jest bardzo intuicyjne.

Więcej informacji na stronie: pętla indukcyjna dla niedosłyszących.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.