Ubranie robocze dla pracowników

W zgodzie z kodeksem pracy, każdy pracodawca musi zapewnić pracownikom ubranie robocze. Musi być ono odpowiednie do tego, jaką pracę projektuje pracownik. W okresie jesienno zimowym, jeśli na hali produkcyjnej, w magazynie lub na zewnątrz jest chłodno, pracodawca musi zagwarantować także ciepłe okrycie wierzchnie.

Prócz ubrania roboczego, pracodawca musi zagwarantować także buty ochronne, na przykład. dla dekarzy będą to specjalne buty dekarskie, które mają bardzo twardą podeszwę, dzięki czemu nie wbiją się w nią gwoździe. Koniecznością pracodawcy jest zakup też innych elementów stroju, które stanowią ochronę dla pracowników. Każdy zatrudniony musi otrzymać rękawice ochronne, okulary oraz zatyczki do uszu. To, co powinien otrzymać pracownik, uzależniony jest od tego, jaką pracę kreuje. W dodatku, pracownikowi nie wolno wykonywać zadań służbowych w innym stroju, niż regulaminowy. W regulaminie zakłady pracy jest zapis na temat tego, co powinien nosić pracownik. Wewnętrzne przepisy bhp bywają bardzo precyzyjne. Zatrudnionemu nie wolno pracować we własnych spodniach, butach, czy koszulce. Jeżeli już pracownik będzie poszkodowany w wypadku i okaże się, że mógł się do tego przyczynić nieodpowiedni strój, nie otrzyma odszkodowania i może być przez pracodawcę ukarany. Czym odbiega służbowy t-shirt od tego, który można kupić w sklepie? Oprócz logiem i kolorem najpewniej niczym, niemniej jednak w przepisach – choćby mówią ogólnie o stroju roboczym – nie chodzi o koszulkę, wyłącznie o to, by odzież zabezpieczała, na przykład. buty przed ślizganiem się a grube spodnie przed otarciami.

Zobacz więcej: ubranie robocze.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.