Prezydent Ukrainy i inne wiadomości

Dzień 24 lutego bieżącego roku zapisał się już w historii. Rankiem miała miejsce bezprecedensowa sytuacja od czasów II wojny światowej, jedno państwo zaatakowało drugie bez jakiegokolwiek powodu, rozpoczynając pełnowymiarową wojnę z użyciem czołgów, artylerii, lotnictwa oraz rzucając do boju ogromne zasoby ludzkie. Mowa bez wątpienia o napaści Rosji na niepodległe państwo, jakim jest Ukraina.

W imię jakiś irracjonalnych powodów wojska Putina rozpoczęły mordowanie cywilów, kobiet i dzieci. Przywódca Rosji zamierzał w przeciągu kilku dni dostać Kijów i w nim umieścić marionetkowy rząd całkowicie poddany Kremlowi. Na szczęście tak się nie stało. Ukraińcy wykazali się bardzo dużym hartem ducha na czele ze swoim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.
Ten były aktor, komik, w którego kwalifikacji przywódcze przed rozpoczęciem wojny Rosji z Ukrainą powątpiewali wręcz niektórzy z obywateli napadniętego kraju, a już całkowicie go lekceważył, czemu dawał wielokrotnie wyraz Putin, stał się realnym mężem stanu. Do historii zmagań wojennych przeszło już jego zdanie, kiedy Amerykanie chcieli go ewakuować ze stolicy Ukrainy, że on nie potrzebuje podwózki, wyłącznie amunicji. Stał się bohaterem nie tylko i wyłącznie dla Ukraińców, niemniej jednak całego wolnego świata. Jego ogromny hart ducha, podtrzymywanie woli walki w narodzie ukraińskim ma niebagatelne znaczenie dla przebiegu tej wojny. O ile cały czas wojsko naszych wschodnich sąsiadów będzie otrzymywało odpowiednią broń to w połączeniu z ich nieprawdopodobną odwagą Rosjanie na 100 procent zostaną pokonaniu na polu bitwy.

Warto sprawdzić: war russia Ukraine.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.