Pomocne sprzęty dla niepełnosprawnych

Schody i krawężniki to najczęściej spotykana bariera architektoniczna. Stanowią wyzwanie nie tylko i wyłącznie dla osoby niepełnosprawnej, niemniej jednak także dla jej opiekuna. Na rynku dostępne są schodołazy, które gwarantują bezpieczeństwo zarówno osobie na wózku inwalidzkim, jak i opiekunowi, która ją transportuje.

Schodołazy osobowe występują w wielu opcjach. Właściwie każdy może wybrać taki model, jaki będzie dla niego najbardziej bardzo dobry. Schodołazy osobowe różnią się udźwigiem, wagą, możliwością transportu na specjalnym krzesełku, wózku inwalidzkim albo wózku dziecięcym. Pozytywną cechą tego sprzętu jest to, że sprawdza się także na wąskich klatkach schodowych.
Podobne do schodołazów osobowych, są krzesła ewakuacyjne. Są o sporo lżejsze i bardziej poręczne. Nie można na nich zamontować wózka inwalidzkiego, mają dołączone własne siedzisko z podłokietnikami. Proste modele nie mają własnego napędu, ale niektóre krzesełka ewakuacyjne mają napęd elektryczny.
Inną opcją schodołazów są schodołazy towarowe. Przydatne, kiedy należy wnieść lub znieść ciężkie meble i inne przedmioty. Zapewniają bezpieczny transport bez obciążania stawów i kręgosłupa. Schodołazy towarowe przydają się podczas przeprowadzek, remontów czy dostaw sprzętów AGD. Świetnie sprawdzają się w dosłownie w niewielkich klatkach schodowych.
Sprzęt do transportu osób i produktów to przede wszystkim bezpieczeństwo. Eliminuje się ryzyko upadku, ześlizgnięcia, potknięcia, a co za tym idzie – uszkodzenia osoby transportowanej lub rzeczy. Schodołazy towarowe i schodołazy osobowe w znacznym stopniu odciążają kręgosłup i stawy osób obsługujących sprzęt. Dzięki temu mogą one dłużej cieszyć się lepszym zdrowiem.

Zobacz także: sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.