Metody układania płytek

Podłoże, na którym będziemy kłaść tubądzin grand cave white 80×80 należy stosownie przygotować. Po pierwsze trzeba zmieść z podłogi kurz a także starty pył betonowy z wylewki. Jeżeli podłoże będzie ubrudzone, klej nie będzie świetnie się trzymać a to spowoduje, że płytki tubądzin alami beige będą głuche.

Finalnie źle przygotowane podłoże pod płytki skraca żywotność podłogi o kilka lat. Po zamiataniu podłogi, do czego najlepiej wykorzystać odkurzacz przemysłowy, podłoże powinno się pomalować gruntem. Wielu producentów klei do płytek zaleca grunt, który produkuje. Tak rzeczywiście nie ma to większego znaczenia. Zadaniem gruntowania jest bardzo dobre namoczenie podłogi. Jeżeli wsiąknie w nią grunt, nie będzie wsiąkać klej. Gdy podłoże nie jest przygotowane, klej może odpadać od niego warstwami. Gruntowanie trzeba przeprowadzić mniej więcej 24 godziny przed planowanym klejeniem płytek. Osoby początkujące powinny rozpocząć od dobrego rozplanowania płytek na podłodze. Najlepszą metodą klejenia płytek dla początkujących jest układanie równoległe. Metoda ta polega na tym, że płytki kładzie się od środka i kieruje się na zewnątrz. Przycięte płytki ceramica limone ash white 60×120 będą mniej rzucać się w oczy, jeśli będą znajdować się przy ścianach i będą przycięte na tę samą szerokość. Należy więc zacząć od wyznaczenia środka pomieszczenia. Potem warto ułożyć 2 warstwy płytek bez kleju i z dużą uwagą zmierzyć, jak przyciąć płytki znajdujące się po bokach. Prawie każde płytki paradyż intense tone Bianco warto kupować z zapasem, bo przy cięciu niektóre płytki się niszczą i nie można ich użyć.

Źródło: płytki tubądzin massa.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.