Kiedy możliwa restrukturyzacja

Postępowanie restrukturyzacyjne siedlce polega na tym, ażeby przedsiębiorstwo, które jest w trudnej sytuacji mogło porozumieć się z wierzycielami i w w zgodzie ze własnymi perspektywami na najbliższy czas spłacać zadłużenie. Firma, która organizuje takie postępowania zwykle jest kancelarią prawną lub prawno podatkową. Dzięki znajomości przepisów pomaga pozbyć się długu i uregulować prawnie sposób jego spłaty.

Wiele firm nie ma świadomości tego, że restrukturyzacja siedlce jest dla nich szansą na to, by pozbyć się zadłużenia. Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości przedsiębiorców, że istnieją takie osoby jak doradcy restrukturyzacyjni, którzy pomagają pozbyć się zadłużenia i renegocjować niekorzystne dla firmy umowy. Każda firma przed ogłoszeniem upadłości powinna zasięgnąć opinii specjalisty i sprawdzić, czy możliwe jest w jej wypadku uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne siedlce. Z tego rozwiązania właściwie każdy przedsiębiorca może skorzystać jedynie raz. Zostało ono wprowadzone w 2020 roku w związku z tym, że przez pandemię sporo przedsiębiorstw stawało w obliczu bankructwa. Zasadniczym warunkiem, który musi spełnić każda firma, która woli z niego korzystać jest niewypłacalność albo zagrożenie niewypłacalnością. Takie postępowanie wszczynane jest bez udziału sądu, czyli odpadają koszty sądowe. Potrzebne jest wyłącznie oświadczenie dłużnika i obwieszczenie go w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Sąd w żaden sposób nie wpływa na decyzję o podjęciu restrukturyzacji, ale w sytuacji gdy postępowanie będzie nadużywane, możliwe jest postępowanie sądowe względem dłużnika.

Źródło informacji: uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne Siedlce.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.