Jak odróżnić jenota od szopa?

Wręcz miłośnicy a także znawcy przyrody mają na prawdę często problem, aby odróżnić jenota od szopa pracza. Warto mieć na uwadze jednak o tym, że choćby z pozoru zwierzęta te są do siebie bardzo podobne, to są jednakże spore różnice, które pozwolą nam odróżnić jeden gatunek od drugiego. O ile zatem interesuje nas temat jenot a szop zdecydowanie warto poczytać artykuł, gdzie znajdziemy cechy charakterystyczne dla obu gatunków występujących na terenie Polski.

Jak odróżnić jenota azjatyckiego od szopa pracza?
Głównie powinniśmy mieć świadomość, że oba gatunki występują na terenie Polski. Co interesujące bardzo często możemy je również zauważyć na obrzeżach miasta, a wręcz w samej aglomeracji. Warto mieć na uwadze jednak o tym, że jenot a szop to różnice, które wynikają w głównej mierze z ubarwienia obu tych gatunków. Na początku trzeba wyjaśnić, że o ile chodzi o jenota azjatyckiego to ubarwienie jego sierści jest szare, a cechą niepowtarzalną jest występowanie ciemnej pręgi zlokalizowanej wzdłuż kręgosłupa. Jednak szop pracz czy ma ubarwienie, które stanowi połączenie koloru czarnego białego oraz różnorakich odcieni koloru szarego. W dodatku możemy go również rozpoznać po tym, że wokół oczu występują charakterystyczne czarne plamy. Ponadto szop mam pręgi występujące na ogonie, a jenot azjatycki takich pręg nie posiada. Jak się wiąże okazuje, jenot a szop to bardzo duże różnice w barwie, dzięki czemu bez najmniejszego problemu rozróżnimy oba gatunki, które są podobne pod względem wielkości jak także budowy ciała. O ile jesteśmy zainteresowani hodowlą tych gatunków, to musi uzyskać specjalne zezwolenie.

Więcej informacji: jenot a szop.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.