Jak działa miernik cęgowy

Pomiary akustyczne projektuje się po to, by sprawdzić, czy w danym pomieszczeniu lub na terenie otwartym, nie ma nadmiaru hałasu. Jeżeli okaże się, że przekroczone są normy, które regulują przepisy, powinno się prowadzić działania, które będą temu zapobiegać. W praktyce przy drogach wykorzystuje się ekrany dźwiękoszczelne, dzięki którym mieszkańcy okolicznych domów nie odczuwają aż tak bardzo skutków tego, że samochody przejeżdżające pobliską drogą są bardzo hałaśliwe.

W sytuacji hałasu w fabrykach, pracownicy którzy są na niego narażeni noszą specjalne słuchawki albo zatyczki akustyczne, poza tym muszą też wykonywać cyklicznie badania słuchu. Nie każdy może własną pracą stworzyć pomiar hałasu. Może on zostać utworzony jedynie przez specjalne laboratorium badawcze, które dysponuje niezbędnym do przeprowadzania badań sprzętem. Z kolei mierniki cęgowe to przyrządy pomiarowe, które mają te same funkcje, co cyfrowy multimetr i służą do pomiaru natężenia prądu. Sporo z takich urządzeń może zmierzyć również inne parametry tj. przykładowo opór, napięcie a także natężenie AC, prąd rozruchowy i temperaturę. POmiar, który projektuje taki miernik jest bardzo precyzyjny a jego wyniki są w późniejszym czasie wyświetlane na ekranie LCD. NIektóre mierniki cęgowe mają a przy tym wbudowaną latarkę, która pozwala wygodne wykonywanie pomiarów w ciemnych pomieszczeniach. Mierniki cęgowe są odporne na pył i wilgoć, można ich stosować w nieprostych warunkach, w terenie. Nie ma ryzyka, że przez zanieczyszczenia taki miernik będzie demonstrował błędne pomiary elektryczne.

Polecamy: zasilacze laboratoryjne.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.