Gdzie zamówić togę prawniczą

Togi prawnicze zwykle szyje się na specjalne zamówienie w pracowni krawieckiej. Można wtedy na takim ubraniu umieścić swoje inicjały naszywane ręcznie ozdobną czcionką. Wielu prawników marzy o tym, by móc w końcu nosić togę.

Jednakże nie każdemu, kto ukończył pięcioletnie studia magisterskie na wydziale prawa, pisana jest toga prawnicza. Wynika to wprost z przepisów prawa. Togę mogą nosić tylko ci prawnicy, którzy ukończyli aplikację i to dopiero po zdaniu egzaminu. Uprzednio w sądzie ukazują się w swoich ubraniach. W dodatku, istnieje przesąd wśród studentów, że jeśli przymierzą togę przed egzaminem, mogą go nie zdać. W praktyce bez wątpienia nie ma to zbyt sporo wspólnego z rzeczywistością, niemniej jednak czasem toga adwokacka jest tak trudna do zdobycia (w sensie egzamin do zdania), że nie ma się co dziwić temu, że narosło wokół niej tyle przesądów. Adwokat, który nie zdecyduje się na aplikację, nie może reprezentować swoich klientów w sądzie. Wolno mu jednak udzielać wskazówek prawnych. Może posiadać otwartą praktykę, przygotowywać pisma dla klientów, doradzać im w zakresie prawa. Wielu prawników nie decyduje się na aplikację i prowadzi tego rodzaju działalność. Jedni robią to z wyboru inni po prostu na żadną się nie dostali, bo to na nieszczęście nie jest proste. Kiedyś mówiło się, że środowisko prawnicze jest bardzo hermetyczne, dlatego tak niełatwo zdobyć się na studia a potem aplikację. Dziś wiele w tym temacie się zmieniło, ale wciąż prawo trzeba do najtrudniejszych dziedzin wiedzy, którą opanowują studenci.

Polecana strona: toga adwokacka.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.