Gdzie zamówić elegancką togę

Marzeniem każdego aplikanta jest założyć togę w trakcie rozprawy na sali sądowej, choć droga do tego jest bardzo daleka i wyboista. Toga adwokacka to ucieleśnienie wielu marzeń z młodości i symbol osiągnięcia ważnego celu zawodowego. Ogólnie rzecz ujmując zawody prawnicze od lat cieszą się w naszym kraju szacunkiem i popularnością.

Właściwie każdy student wie, że studia prawnicze wymagają wielu wyrzeczeń. Kończą je wyłącznie ci najbardziej pracowici. Na nieszczęście, toga prawnicza to nie strój dla każdego. Historia togi jest bardzo ciekawa. ów strój ma źródło w czasach starożytnego Rzymu.To, jak powinny wyglądać togi, jak szyć togi prawnicze precyzuje Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości. Zapisane jest tam chociażby to, że toga musi kończyć się powyżej kostek na wysokości około 25 cm od ziemi. Nie może być ani za krótka, aby nie wyglądać śmiesznie, ani zbyt długa, aby materiał się nie strzępił. Toga musi być zawsze czysta i nienaganna. Nie u każdego krawca można zakupić togę, szyją je jedynie najlepsi. Wybierają do swych projektów najlepsze materiały. Togi mogą mieć naszyte znaki personalizacyjne, czyli inicjały osoby, które je noszą. To dodaje strojowi prawnika powagi i dostojności. Togi nie wolno nosić oprócz salą rozpraw, bowiem todze samej w sobie należy się szacunek. Toga to dla każdego prawnika świętość i jego obowiązkiem jest o togę dbać. Pomiędzy studentów istnieje wręcz przesąd, że aplikant, który przymierzy założy, wręcz na chwilę, togę przed ślubowaniem, może polec na egzaminie.

Sprawdź również informacje na stronie: toga prawnicza.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.