Efekty wybielania zębów

Każdy, kto choć raz odczuł na własnej skórze ból ósemki, wie, że zdarza się, że trudno się go pozbyć wręcz przy użyciu silnych leków przeciwbólowych. Czasem dochodzi do zatrzymania ósemek i wtedy dziąsło może stać się bardzo bolesne a nawet opuchnięte. W trakcie wizyty u stomatologa lekarz wykona zdjęcie rtg, na podstawie którego będzie mógł potwierdzić, że faktycznie doszło do zatrzymania.

Ból towarzyszący zatrzymaniu ósemek nie od początku jest dokuczliwy. Najpierw, dosłownie przez kilka lat pacjent może odczuwać ucisk na szczęce. W pewnych sytuacjach wydaje mu się, że boli go ucho albo coś nie tak jest z kością żuchwy. Już to mogą być pierwsze objawy zatrzymanych ósemek. Każdy, kto tworzy regularne przeglądy u dentysty może oszczędzić sobie ogromnego bólu, bo podczas takiej wizyty lekarz zauważy początki kłopotu i zaleci ekstrakcję. W sytuacji zatrzymanych zębów konieczne jest ich wyrywanie chirurgiczne. Wtedy nie może tego zrobić właściwie każdy stomatolog jedynie właśnie chirurg stomatolog, który przed wyrwaniem zęba nacina dziąsło a potem je zszywa. Rana po wyrwanym zębie jest dla pacjenta w każdej sytuacji bardzo bolesna dosłownie do 5 dni. Odrętwienie i ból przy zaciskaniu szczęki może utrzymywać się jeszcze dłużej. Niektórzy lekarze przepisują wtedy pacjentom środki przeciwbólowe wydawane na receptę. Zwykły paracetamol też może być skuteczny, ale nie w każdym przypadku. Po wyrwaniu zęba trzeba zapisać się na kontrolę. Zwykle po 7-8 dniach trzeba zdjąć szwy. Lekarz ogląda wówczas ranę i kontroluje, czy bardzo dobrze się goi.

Źródło informacji: stomatologia estetyczna kalisz.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.