Dane osobowe a nieznane numery

Spora większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które na 100 procent ułatwiają zarówno pracę, jak też załatwianie codziennych spraw czy także utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Często jednak zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Warto mieć na uwadze o tym, że mogą być to nie tylko i wyłącznie numery niebezpieczne, ale też niechciane rozmowy związane przykładowo z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Dlatego też warto skorzystać z funkcjonalnych stron internetowych, gdzie znajdziemy obowiązujące przepisy dotyczące przykładowo przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał przynajmniej raz problem z nieznanym numerem, który często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele osób zastanawia się, co zrobić w takiej sytuacji, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Pamiętajmy o tym, że w takich okolicznościach coraz częściej dzwonią do nas telemarketerzy, którzy pragną nam zaproponować różnorakie towary a także usługi, ale coraz częściej nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. Ponadto konsumenci telefonów komórkowych powinni zdawać sobie sprawę, że w polskim niemal obowiązują konkretne przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo w głównej mierze wycofać wcześniej udzielone zgody marketingowe. Warto zatem być na bieżąco ze własnymi prawami, aby móc zachować się w prawidłowy sposób w sytuacji, kiedy na przykład jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Sprawdź tutaj: numer telefonu a dane osobowe.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.