Co czyścić suchym lodem

W wielu fabrykach na czas czyszczenia maszyn należy zatrzymywać produkcję. To może powodować straty finansowe w firmie. Czasem nie ma też sposobu na to, by wyszukać inne zajęcie pracownikom.

Warto skrócić proces konserwacji maszyn i wybrać czyszczenie suchym lodem – . Zasada działania maszyny do czyszczenia suchym lodem – jest dość prosta. Najpierw w zbiorniku maszyny umieszcza się suchy lód w postaci granulek. Z bębna są one podawane do węża, z którego pod ciśnieniem kierowane są na brudną powierzchnię. Pod wpływem wysokiego ciśnienia, a więc siły, z którą uderzają w zabrudzoną maszynę, odrywają od niej cząstki smaru i kurzu. Suchym lodem można także usunąć resztki farby oraz kleju i innych osadów przemysłowych. Równocześnie zaraz przechodzą w stan gazowy. Wygląda to w taki sposób, że z maszyny do czyszczenia suchym lodem wylatują granulki lodu i przyczepiają się do brudu. Prawie natychmiast suchy lód odparowuje a brud opada na ziemię. Taka forma czyszczenia jest skuteczna nie tylko i wyłącznie w przypadku maszyn i urządzeń, które mogłoby się uszkodzić przy tradycyjnym myciu. W ten sposób można także doczyścić przydomową elewację, dachówki, bruk na podjeździe i gwarantowany płot. Przy pomocy suchego lodu można także czyścić podwozie samochodu. Czujniki i inne elementy elektroniczne zastosowane w samochodach i maszynach przemysłowych mogłyby się uszkodzić podczas tradycyjnego czyszczenia. Wykorzystanie do mycia suchego lodu nie naraża ich na uszkodzenie.

Warto sprawdzić: maszyny do czyszczenia suchym lodem – https://www.rontech.pl

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.