Zlecenia na usługi informatyczne

 

Mianem freelancera nazywamy osobę, która pracuje we własnym zakresie. Freelancer może posiadać działalność gospodarczą, ale nie musi. Ma możliwość posiadać też pracę etatową, a po godzinach zajmować się dodatkowymi zleceniami np. wykonywanymi na umowę o dzieło. W sytuacji pracy freelancerów możemy mówić o kilku głównych rejonach działalności. Są to między innymi zlecenia na strony, zlecenia graficzne, coś związanego z telemarketingiem, programowaniem, tworzeniem muzyki czy spotów reklamowych. Chodzi w głównej mierze o kreatywne, przyszłościowe branże, gdzie praca ma możliwość być wykonywana zdalnie.

Taki freelancer jest z jednej strony w rewelacyjnej sytuacji, bo może przez bez ustanku pracować po swojemu, tam gdzie preferuje i jak pragnie, niemniej jednak ma to także swoje słabe strony. Między innymi przed freelancerem stoi konieczność samodzielnego szukania zleceń, a to już nie jest takie łatwe. Przede wszystkim freelancera zlecenia musi pozyskiwać z sieci. Jest kilka miejsc, gdzie takowe są zamieszczane, ale cały sekret skutecznego pozyskiwania kontrahentów tkwi w tym przypadku w umiejętności stosownego zaprezentowania się. Powinno się przyciągnąć uwagę ewentualnego zleceniodawcy i przekonać go, że to my jesteśmy w tej branży najlepsi. Ogłoszenia freelencer ma możliwość zamieszczać też własnymi siłami i czekać, aż ktoś zgłosi się do niego. Jednak nie w tym tkwi cały sekret. To, że kogoś zainteresujemy, nie oznacza wcale, że ta osoba albo firma będą zadowoleni z naszej pracy. Musimy zatem wykonywać ją w metodę stosowny. Powinniśmy przykładać się do tego, pilnować terminów, utrzymywać stały kontakt tak, by współpraca była przyjemna.

Zobacz: zlecenia na strony.

One comment

  1. Teokrat napisał(a):

    Ciekawie napisany artykuł, który jest niesamowicie pomocny. Gratuluję pomysłu.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.