Zastosowanie pomp dozujących

Woda zawiera kilka chorobotwórczych drobnoustrojów, które mogą zdobyć się do organizmu kilkoma drogami. W przypadku wody pitnej, mogą zdobyć się do układu pokarmowego, a za jego pośrednictwem do krwiobiegu i potencjalnie wszystkich części ciała, a w przypadku wody w basenie, przez ranki albo rogówkę oka.

Wyjściem tego dylematu są chloratory, które można używać w basenach, nieznacznych kanalizacjach i innych instalacjach wykorzystujących albo odprowadzających wodę. Bowiem środki stosowane do odkażania w zbyt dużych stężeniach mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia, ważne jest, aby pompy dozujące wyzwalały środki precyzyjnie. W innym wypadku osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Dozowanie podchlorynu musi być regulowane przez właściwie zaprojektowane urządzenie, które posiada wszelkie wymagane atesty i certyfikaty. Należy o nie zapytać sprzedającego, ażeby zakupiony przez nas chlorator służył nam bardzo dobrze, gdziekolwiek zechcemy go zamontować. Pozostaje natomiast problem, jak wybrać spośród tak wielu oferowanych urządzeń? Które z nich są godne zaufania? Oczekuje się, że pompa dozująca będzie nie wyłącznie świetnie działać, ale także będzie w razie konieczności stosownie serwisowana i będzie objęta gwarancją. Wszystkie te wspomniane wyżej wymagania i uwarunkowania spełnia Etatron, który będzie służył właścicielowi długie lata, o ile będzie ze stuprocentową pewnością prawidłowo eksploatowany. W tym celu konieczne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi, ponieważ jak wszystkie systemy dozujące, także ten wymaga stosownej obsługi.
Więcej: chlorator.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.