Zalety AMP

Tworzenie stron internetowych może być zajęciem dość czasochłonnym. Jest wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają ten proces przyspieszyć i ułatwić. Dzięki temu nie należy posługiwać się kodem, ażeby wykonać stronę internetową.

Tego typy platformy umożliwiają użytkownikom korzystanie z gotowych szablonów, które gwarantują pełną funkcjonalność, co więcej za pomocą odpowiednich wtyczek może ona zostać jeszcze rozszerzona o wybrane potrzebne nam funkcje. Jeżeli już natomiast zależy nam na bardzo szybko ładujących się na urządzeniach mobilnych portalach internetowych warto zapoznać się z AMP.
AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to platforma dla języka HTML. Jej kluczowym zadaniem jest ułatwienie tworzenia stron www, które powinny cechować się przede wszystkim szybkością działania a także zoptymalizowaniem programu. A więc ampscript można rozumieć jako język HTML, które podlega jednak pewnym ścisłym wymogom. Dotyczą one przede wszystkim wydajności. Ułatwieniem jest to, że znakomita większość znaczników z języka HTML jest jednakowa jak w AMP.
Co jeszcze należy wiedzieć o AMP?
Strony tego typu mogą być zapisywane w pamięci podręcznej i wczytywane prawie natychmiast. Za pomocą tego języka można też tworzyć reklamy oraz wiadomości mailowe. W korzystaniu z tego efektywnego systemu przydatnym narzędziem jest ampscript editor, który pozwala szybkie projektowanie stron w języku AMP. A dodatkowo platforma oferuje także inne przydatne rozwiązania takie jak learn ampscript. Jest to zdecydowanie rozwiązanie stwarzające sporo opcji.
Zobacz więcej: ampscript syntax validation.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.