Wydruk plakatów w Olsztynie

 

Materiały, które dostarczamy do drukarni, muszą być stosownie opracowane. Należy pamiętać o tym, że plik, jaki posiadamy na komputerze, nie będzie wyglądał identycznie wtedy, gdy go wydrukujemy. Będzie wyglądał przeciwnie, dlatego także tak ważne jest, żebyśmy go stosownie przygotowali. Tylko dzięki temu osiągniemy odpowiedni efekt. O ile drukarnia Olkusz ma dla nas przygotować jakieś materiały, to muszą być one właściwe co do wymagań takiej drukarni.

W każdym przypadku panują tam nieomalże takie same zasady. Pierwsza zasada jest taka, że w dokumentach, które przygotowujemy do drukowania, muszą pojawiać się spady. Spad to nic innego, jak wyciągnięcie marginesów danych prac oprócz obręb, który przycina nóż wykrawający. Jeżeli nie będzie spadów, to grafiki lub tekst mogą zostać ucięte i wtedy pojawi się problem. Jeśli chodzi o projekty graficzne Olkusz, to one także muszą posiadać spady , a dodatkowo musi być tam zastosowana paleta kolorów CMYK lub Pantone. Nie możemy projektów graficznych wysyłać do drukarni w barwach RGB, to nie będzie ich można poprawnie wydrukować. Konieczna jest również dbałość o kolor czarny. Czerń czerni nierówna, a gdy chcemy uniknąć problemów ze zlewaniem się tekstu, to konieczne jest, żebyśmy zastosowali kolor czerni K=100. W przypadku zlewek nie otrzymamy odpowiedniego koloru, a przy samej czerni z danej palety kolorów efekt identycznie ma możliwość pokazać cienie na obramówkach danych elementów. Tania drukarnia Olkusz za każdym razem powie nam, jak powinien być przygotowany plik do druku.

Więcej: ulotki Olkusz.

One comment

  1. PEFilip pisze:

    Gratuluję ciekawego tekstu. Informacje, które tu wyczytałem są użyteczne.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.