Witaminy dla twojego zdrowia

 

By dbać o swoje zdrowie w zdecydowanej większości przypadków nie wystarczy tylko urozmaicenie diety. Ażeby z dobrym skutkiem i szybko pozbyć się niedoborów niektórych poważnych składników, polecam sięgnąć po preparaty, które właściwie się wchłaniają i zapewnią zdrowie.

Jednymi z substancji, których odpowiednie stężenie w diecie jest bardzo nieproste do uzyskania, są kwasy omega 3. W powszechnym jadłospisie musiałaby się odkryć morska ryba, tymczasem nie chce i może je jeść. Co więcej ichniejszym przyswajalność niweluje zbyt duża ilość kwasów omega 6, pochodzących zwykle z tłuszczów roślinnych. Tymczasem zbyt mała ilość kwasów omega 3 może wpłynąć na występowanie depresji, przemęczenia i chorób serca.

Do depresji przyczynić się ma możliwość brak również innego składnika. Witamina d3 spełnia rolę budulcową – pomaga we wchłanianiu wapnia i wpływa na prawidłową budowę kości, niemniej jednak jej niedobór w diecie może być również przyczyną depresji. Latem tę witaminę możemy dostać naturalnie przez opalanie, jednak zimą i w okresach przejściowych warto zastanowić się nad suplementacją, zwłaszcza jeżeli w znaczącej liczbie sytuacji dopada nas wiosenna albo jesienna chandra.

Innym istotnym czynnikiem w naszym organizmie jest koenzym q10. Na jego suplementację przenigdy nie jest za późno. Dosłownie jeżeli schorzenia spowodowane niedoborem już wystąpiły, należy posiadać właściwe stężenie tego składnika we krwi. Pomaga on przede wszystkim w sytuacji chorób serca. Poza tym rewelacyjnie wpływa na odporność organizmu, dlatego polecam przyjmować go przed rozpoczęciem „sezonu grypowego”. Cenne właściwości w tym zakresie posiada też witamina C.

Warto sprawdzić: witamina c.

One comment

  1. TwojaMoja napisał(a):

    Gratuluję dobrego tekstu. Porady, jakie tutaj wyczytałem są przydatne.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.