W jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar stanika

Wybór stosownego biustonosza nie jest rzeczą prostą. Dla kobiety która przez kompletne obecne życie kupowała proste, tanie biustonosze może być niezrozumiałym fakt, że za porządny stanik trzeba w wielu przypadkach zapłacić ponad sto złotych. Podstawowe pytanie: czy jest opłacalne? Czy różnica będzie na prawdę aż tak zauważalna?

Tak. Odpowiednio dobrany stanik jest bardzo ważny. Nie musi być on priorytetowo ładny, najbardziej istotne żeby był po prostu wygodny. Różnica w noszeniu stanika dopasowanego do wymiarów a zwyczajnego, jest ogromna. Należycie dopasowany biustonosz jest dla kobiety noszącej go przeważnie nieodczuwalny priorytetowo kiedy przedtem ubierała proste. Spora większość kobiet niestety kompletnie lekceważy odpowiedni wybieranie tej części garderoby. Spora większość nie potrafi niestety określić należycie wymiarów swojego biustu co na nieszczęście jest podstawą przy wyborze dobrego stanika. By sprawdzić swoje wymiary trzeba na początku zmierzyć się pod biustem, bez założonego ubrania i stanika. Przy tym lekko ściskamy się miarką żeby pomiar był poprawny. Możemy wykorzystać w tym celu taśmę centymetrową np. taką która wykorzystywana jest w krawiectwie. Następnie przystępujemy do pomiar w biuście. Wykonujemy go na założonym miękkim staniku bez jakichkolwiek usztywnień. Istotne, żeby poprawnie podnosił biust. Obydwa pomiary przygotowujemy stojąc prosto. Wyjątek stanowi sytuacja w której piersi opadają, wówczas możemy pochylić się do przodu i pomiar tego rodzaju wyprodukować w poziomie. Identycznie jak w sytuacji pomiaru pod biustem delikatnie napinamy miarę.

Właściwy biustonosz musi posiadać odpowiednią wielkość miseczek, właściwą długość ramiączek i długośc pasa (wynikający z rozmiaru pod biustem). Czy pas biustonosza został dobrze dobrany najłatwie sprawidzć oceniając czy jego przód, boki i tył są na tym samym poziomie. Miseczki które zostały poprawnie wyselekcjonowane rozdzielają piersi a druciki utrzymujące miseczki pod biustem przylegają do ciałą. Długość ramiączek powinna być tak ustawiona by piersi w staniku były lekko unisione. Powinien być to jednocześnie taki poziom uniesienia biustu z którym dobrze się czujemy. Ramiączka w żadnym wypadku nie powinny uwierać ramion, jeżeli już tak się dzieje oznacza to, że są zbyt krótkie.

Dodatkowe info: rozmiary biustonoszy.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.