Ubezpieczenie auta przez internet

Każdy posiadacz pojazdu przed wyruszeniem na drogę, ma obowiązek wykupienia polisy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu, w przypadku spowodowania kolizji drogowej lub wypadku, nie powinno się wypłacać poszkodowanym odszkodowania z własnej kieszeni. Szkody pokrywa firma ubezpieczeniowa, w której zawarliśmy umowę.

Na nieszczęście, jakiś czas temu ceny polis ubezpieczeniowych OC drastycznie wzrosły. Szacuje się, że średnia podwyżek, jaka miała miejsce w ciągu ostatnich 24-miesiącach sięgnęła dosłownie 70 procent. Tak mocne podwyżki spowodowały, że kierowcy zaczęli szukać tańszych ofert. Najczęściej robią to, jeżdżąc od agencji do agencji i porównując ceny. Tymczasem, ażeby nie tracić czasu lepiej i prościej wykupić ubezpieczenie samochody przez internet. Wystarczy wypełnić przejrzysty formularz, aby po kilku minutach otrzymać informację, która firma oferuje najniższą cenę. Zazwyczaj porównywane są propozycje kilkunastu firm. Jeżeli jakaś oferta jest korzystna, można zakupić polisę i wydrukować potwierdzenie zawarcia umowy. W związku z tym, że ubezpieczenie samochody OC jest obowiązkowe, należy pamiętać o tym, że ażeby zerwać umowę z poprzednią firmą, należy ją wypowiedzieć. Można to zrobić na jeden dzień przed końcem okresu na jaki została zawarta polisa. Braki wypowiedzenia będzie skutkował tym, że polisa w sposób automatyczny się odnowi. Bardzo duże różnice w cenach polis powodują, że z porównywarek internetowych coraz chętniej korzystają też osoby, które nie specjalnie preferują zakupować za pośrednictwem sieci. Sposobność oszczędzenia kilkuset złotych jest jednak zadowalającym motywatorem do tego, by chociaż wypróbować to narzędzie i ten przyszłościowy kanał sprzedaży.
Polecam: Bitbay rejestracja.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.