Struna tenisowa

Ostatnimi czasy tenis ziemny stał się niesamowicie popularnym sportem w naszym kraju. Nic dziwnego, skoro mamy wielu świetnych tenisistów, którzy od lat odnoszą olbrzymie sukcesy na arenie międzynarodowej i zgarniają milionowe nagrody za wygranie jednego turnieju. Tenis ziemny nie jest na nieszczęście sportem dla każdego z powodu dość znaczącej bariery finansowej.

Jest to naprawdę bardzo drogi sport, który wymaga wydania średnio kilkuset złotych miesięcznie. Na tą sumę składają się zajęcia z instruktorem, wynajem kortu tenisowego, wymiana rakiety tenisowej, czy naciągu. Rakiety tenisowej nie wymienia się bez wątpienia zbyt w znaczącej liczbie przypadków, ale naciąg tenisowy już tak.
Jeśli zajmujecie się tenisem ziemnym amatorsko to powinniście średnio co dwa lub co trzy miesiące zdecydować się na obieg naciągu w waszej rakiecie tenisowej. Osoby traktujące ten sport poważniej powinny co najmniej raz w miesiącu zdecydować się na tą obieg, a dosłownie co dwa tygodnie przy bardziej intensywnych treningach. Zdecydowanie najlepszy naciąg tenisowy jest dostępny jedynie w profesjonalnych sklepach sprzedających specjalistyczny i dość drogi sprzęt tenisowy. Im wyższa jakość naciągu tenisowego, tym lepiej, gdyż zwyczajnie posłuży on wam na dłużej i łatwiej wam będzie odbijać piłeczkę. Regularna wymiana naciągu jest szalenie istotna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Z powodu swojej siły mężczyźni o sporo szybciej zużywają naciągi, dlatego warto pilnować ich stanu. Z kolei kobiety nie będą wstanie utrzymać się dłużej na korcie bez posiadania sprawnego naciągu.
Polecamy: marbello explosion.

One comment

  1. Ola napisał(a):

    Bardzo ciekawy tekst, warto go udostępniać.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.