Sprawdzony notariusz

W sytuacji chęci sporządzenia testamentu niezbędne będzie odwiedzenie notariusza, dlatego, że tylko i wyłącznie potwierdzony notarialnie testament uznawany jest za ważny. Jeżeli już osoba będąca spadkobiercą przygotuje testament samodzielnie, niemniej jednak nie przekaże go do notariusza misją poświadczenia, to taki dokument jest uznawany za nieważny i podział majątku nastąpi w drodze postępowania sądowego, jednakże sąd może rozdysponować majątkiem całkiem inaczej, niż zakładałaby to wola osoby zmarłej. Wyłącznie testament upoważnia do podziału majątku w sposób zgodny z oświadczeniem pragnie spadkobiercy.

Odpowiedni notariusz Łódź powinien o tym poinformować już w momencie rozmowy dotyczącej potencjalnego sporządzenia aktu notarialnego. Oczywiście spadkodawca powinien również pamiętać o tym, że przygotowanie testamentu albo wcześniejszej darowizny nie będzie wyłączało innych spadkobierców niż obdarowanego z sposobności dochodzeniem zachowku, czyli należnej części majątku spadkodawcy. Zasady wyliczania zachowku są różnorakie w współzależności od stopnia pokrewieństwa oraz wartości majątku do podziału i wysokości potencjalnych wcześniejszych darowizny czy odpisów. Kancelaria notarialna Łódź nie prowadzi takich spraw, dlatego że w sytuacji roszczenia o zachowek niezbędne jest skontaktowanie się z prawnikiem działającym w niemal majątkowym i spadkowym. Notariusz może jedynie przekazać informację dotyczące sposobu przeprowadzenia procedury spadkowej i zalet a także wad potencjalnego testamentu a także poinformować spadkodawcę o możliwym przebiegu dalszego postępowania.

Źródło informacji: notariusz łódź widzew.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.