Skuteczna nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną

Trzeba zaznaczyć, że profesor Jagoda Cieszyńska stoi za powstaniem publikacji literackich z serii „ Kocham Czytać”. Trzeba dodać, że są to książki, które są przeznaczone stricte dla dzieciaki w wieku poniemowlęcym , a dodatkowo przedszkolnym. Jakie jest wykorzystanie tych książek? Na pewno trzeba podkreślić, że te publikacje literackie są przeznaczone do edukacji czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną.

O co jednak w tym gruntownie chodzi? Nie brakuje rodziców, którzy zastanawiają się nad tym faktem. Warto wiedzieć, że dzieci są zachęcane do czytania poprzez wiele kolorowych obrazków, które znajdują się w środku. Oczywiście, wszystko powinno odbywać się pod czujnym okiem rodziców, którzy powinni pomóc dziecku zdobywać nowe umiejętności. Statystyki pokazują, że książki profesor Jagody Cieszyńskiej są naprawdę bardzo skuteczne. Wszystko dlatego, że dzieciaki szybko uczą się czytać samogłoski, sylaby, a potem łatwo radzą sobie wręcz z całymi wyrazami. Prawdopodobnie nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to de facto bardzo na prawdę istotna kwestia. Powinno się podkreślić, że cała seria podzielona jest generalnie na dwie etapy. W książkach od 1 do 18 dzieci uczą się edukacji czytania samogłosek i sylab. W kolejnych publikacjach literackich profesor Jagody Cieszyńskiej dzieci ćwiczą zaś czytanie całych wyrazów. Trzeba podkreślić, że w tej chwili gro osób decyduje się na takie rozwiązanie, ale nie może to chyba dziwić. Wszystko dlatego, że metoda opisywana w tym artykule jest rzeczywiście bardzo skuteczna, a dzieci czerpią dużą radość z takiej właśnie nauki.
Zobacz również: https://juniora.pl/kocham-czytac-ksiazki-c-56.html.

One comment

  1. Agnieszka pisze:

    Szczerze dobry tekst, niezmiernie mi się przydał, bo akurat szukałem odpowiedzi na takie pytania. Będę zaglądał częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.