Robot do koszenia trawnika

Atrakcyjny trawnik to głównie równo skoszony trawnik. Przystrzyżona trawa prezentuje się bardzo elegancko i można po niej łatwo chodzić. Niestety w przypadku dużych powierzchni do koszenia wyjazd z kosiarką może trwać wręcz kilka godzin.

Trzeba oczywiście znaleźć na to czas wówczas, kiedy jest piękna pogoda i kiedy mamy siłę oraz ochotę. Połączenie tych trzech czynników wcale nie jest łatwe. Kiedy pragniemy i mamy czas, zwykle pada deszcz, a kiedy jest piękna pogoda bardzo dobrze nadająca się do koszenia, akurat powinniśmy się zająć czymś innym. Trawa może się jednak kosić sama, a do tego celu przyda się robot koszący Ambrogio. Taki robot kosi trawę sam w takim trybie, jaki określimy w jego ustawieniach. Robot doskonale sprawdza się przede wszystkim na równych trawnikach o płaskiej powierzchni, ale warunkiem jego poprawnego działania jest korzystanie na relatywnie niskiej trawie. Robot taki nie poradzi sobie z najwyższym trawnikiem, zaniedbanym i niekoszonym od kilku tygodni. Będzie kosił dobrze jedynie wówczas, kiedy trawa będzie relatywnie krótka i o długości maksymalnie kilku centymetrów. Robot koszący do trawy kosi wyłącznie trawę i drobne chwasty. Na pewno nie poradzi sobie z kiełkującymi samodzielnie drzewkami albo twardszym materiałem innego charakteru. Takie roboty sprawdzają się tak de facto tylko i jedynie na równych i zadbanych w trawnikach, gdzie w dodatku nie ma żadnych przeszkód uniemożliwiających koszenie. W przypadku trudnych terenów urządzenie to po prostu nie zda egzaminu.

Zobacz również: ambrogio l30 elite.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.