Realizacja projektów fotowoltaicznych z pomocą programu „Mój Prąd”

Program Mój Prąd to inicjatywa wspierająca rozwój fotowoltaiki w Polsce, ukierunkowana do gospodarstw domowych. Jego zasadniczym misją jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE), a przez to przyczynienie się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza. Program oferuje dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych a także, w niektórych przypadkach, magazynów energii, co daje możliwość na osiągnięcie większej samowystarczalności energetycznej i obniżenie rachunków za prąd.

Zakres wsparcia i warunki kwalifikacji

Program Mój Prąd daje możliwość uzyskanie dotacji na pokrycie części kosztów zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych. Ażeby korzystać z skryptu, powinno się spełnić określone kryteria, takie jak posiadanie statusu gospodarstwa domowego czy instalacja systemu fotowoltaicznego o określonej mocy. Dofinansowanie jest przyznawane po wykonaniu inwestycji i zaprezentowaniu odpowiednich dokumentów potwierdzających jej wykonanie zgodnie z wymaganiami programu.

Procedura aplikacyjna

Proces aplikacyjny w ramach kodu Mój Prąd jest relatywnie intuicyjny i przejrzysty, co zachęca do korzystania z tej formy wsparcia. Aplikacje o dofinansowanie można składać elektronicznie poprzez dedykowaną platformę internetową. Wymagane jest załączenie dokumentacji potwierdzającej zakup i instalację paneli fotowoltaicznych, w tym faktur oraz protokołu odbioru instalacji. Ważnym elementem jest terminowość – wnioski należy składać w określonych terminach ogłaszanych przez instytucję zarządzającą programem.

Zobacz więcej: program mój prąd 6.0.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.