Projektowanie i wykonanie ogrodu

Wspaniale zaaranżowany ogród stanowi wizytówkę naszego domu. Jednak jego zaplanowanie oraz wykonanie wymaga adekwatnej wiedzy, wieloletniego doświadczenia, kwalifikacji oraz odpowiednich narzędzi zarówno do utworzenia planu, jak i też konkretnych prac w terenie. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług specjalistycznych firm, które zajmują się projektowaniem oraz wykonywaniem ogrodów na zamówienie, takich jak planeko.

Ogród – etapy powstawania
Należy zacząć od tego, że projektowanie ogrodów wymaga wizji lokalnej, wymierzenia powierzchni przeznaczonej na ogród a także uwzględnienia budynków. Dzięki zebranym w czasie oględzin wiadomościom możliwe jest zbudowanie spersonalizowanego projektu koncepcyjnego. Taki projekt zawiera rzut z góry ogrodu z uwzględnieniem rozmieszczenia roślinności. Co więcej klient otrzymuje spis zalecanej dla danego ogrodu roślinności, czyli konkretnych gatunków drzew i krzewów ozdobnych. Zazwyczaj przedstawione są dwa projekty koncepcyjne, po wybraniu jednego wariantu przez klienta nanoszone są poprawki zgodnie z jego wytycznymi.
Kolejnym etapem jest ogród wykonanie. Prace wykonawcze przebiegają zgodnie z projektem wykonawczym, który zawiera: rzut z góry, ranking ilościowe a także jakościowe roślinności wraz z wykazem nasadzenia, jak też projekt nawierzchni oraz przekroje techniczne. Co najważniejsze – firma oferująca projektowanie a także wykonywanie ogrodów zapewnia również opis pielęgnacji jak i konserwacji określonych elementów ogrodu. Jeśli nie chcemy tych prac wykonywać poświęcając własny czas, możemy ją zlecić wykonawcy naszego ogrodu.
Polecana strona: planeko.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.