Profesjonalna obsługa prawna

Kancelaria adwokacka i radca prawny to dwie różnorodne profesje prawnicze, choćby wiele ludzi może uważać, że to to samo. Obie funkcje związane są z udzielaniem porad prawnych, niemniej jednak sposób wykonywania zawodu oraz zakres odpowiedzialności są różnorodne.

Adwokat to prawnik, który może reprezentować własnego klienta przed sądami a także innymi organami państwowymi, np.organami administracyjnymi, podatkowymi, lub sądami arbitrażowymi. Adwokat może prowadzić sprawy w zakresie prawa cywilnego, karnego, pracy, rodzinnego, czy również handlowego. Prawnik może również sporządzać dokumenty prawne, tj. umowy, regulaminy, czy statuty.

Radca prawny natomiast jest prawnikiem, który specjalizuje się w doradztwie prawnym dla firm i przedsiębiorców. Radca prawny może pomagać przedsiębiorcom w zakresie prawa podatkowego, pracy, handlowego, własności intelektualnej, czy także ochrony danych osobowych. Radca prawny nie może jednak reprezentować klientów przed sądami, prawdopodobnie że posiada uprawnienia prawnika.

Warto zwrócić uwagę na to, że zarówno kancelaria adwokacka, jak i radcy prawni, podlegają rygorom etycznym i zawodowym. Oznacza to, że obie grupy prawników są zobowiązane do przestrzegania zasad etyki zawodowej, niezależnie od tego, jakie czynności wykonują. Oba zawody też podlegają nadzorowi izb prawniczych, które są organami samorządu zawodowego.

Korzystanie z pomocy adwokata, niezależnie od tego, czy jest to adwokat czy radca prawny, może być niebywale pomocne w rozwiązywaniu problemów prawnych. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, prawnicy ci mogą pomóc w zapobieganiu kłopotom oraz w rozwiązaniu już istniejących spraw. Z tego powodu warto przeanalizować skorzystanie z usług kancelarii adwokackiej lub radcy prawnego, w współzależności od potrzeb i charakteru problemów, z którymi mamy do czynienia.

Polecamy: Radca prawny Sosnowiec.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.