Pomoc dla innych – 1 procent podatku

W sieci znajdziemy pełno fundacji oraz organizacji o statusie organizacji pożytku publicznego, które gruntownie opisują własną działalność. Pamiętajmy, że od kilkunastu lat mamy prawo przekazywać 1 procent podatku dochodowego na działalność takich instytucji oraz fundacji. Musimy jednakże pamiętać o prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatkowej, a zatem o zamieszczeniu odpowiedniego krs 1 podatku.

krs 1 procent – co powinno się wiedzieć?
Na samym początku trzeba wspomnieć, że wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego, które w zgodzie z prawem mogą ubiegać się o 1 procent podatku dochodowego naliczonego na rzecz osób fizycznych, znajdziemy w sieci. Taki wykaz jest aktualizowany co roku, dlatego warto regularnie go sprawdzać. Trzeba też dodać, że prośba o 1 procent podatku może być zgłoszona jedynie przez organizacje znajdujące się na tej liście. Jest to sposób na ograniczenie nadużyć. Dzięki temu możemy być spokojni, że nasze pieniądze trafią do organizacji, która realnie zajmuje się pomaganiem. Warto także dodać, że akcja przekaż 1 podatku cieszy się coraz większą popularnością. W społeczeństwie rośnie świadomość na temat prawa do przekazywania części podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji czy fundacji. Należy pamiętać, że nie jest to forma darowizny czy ulgi. Jest to zwyczajnie sposób, abyśmy mogli wspomóc wybraną organizację w jej działalności charytatywnej. Warto zdawać sobie sprawę natomiast, by wnikliwie sprawdzić, czy wpisujemy prawidłowy krs wybranej organizacji.

Warto sprawdzić: krs 1 podatku.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.