Podnoszenie kwalifikacji – uprawnienia budowlane

Jeżeli już pragniemy podwyższyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, warto inwestować w szkolenia a także kursy, w głównej mierze tj. egzamin na uprawnienia budowlane, który organizowany jest kilka razy w roku przez polską izbę inżynierów budownictwa. Powinno się natomiast pamiętać, że oczywiście nie każdy do tego egzaminu może podejść, ponieważ szczegółowe wytyczne ustalone są w prawie budowlanym.
Uprawnienia w branży budowlanej – jak dostać?
Głównie trzeba podejść do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Jednakże w pierwszej kolejności powinno się sprawdzić wytyczne, które ustalone są w przepisach prawa budowlanego. Generalnie dotyczą one tytułu naukowego kierunkowego, średniego albo wyższego, jak także należycie długiego stażu w branży budowlanej, na przykład w biurze projektowym albo na placu tworzenia. Wyłącznie osoby, które spełniają powyższe wymogi, mogą ubiegać się o uprawnienia budowlane, a zatem zapisać na egzamin. Egzamin składa się z dwóch etapów. 1-szy to część pisemna, czyli test. Do drugiego etapu, czyli części ustnej, mogą podejść wyłącznie osoby, które test zdały pozytywnie. Po uzyskaniu pozytywnych wyników otrzymujemy uprawnienia budowlane, które wydawane są przez komisję kwalifikacyjną. W praktyce jest to dokument uprawniający nas do wykonywania określonych prac technicznych trakcie prac budowlanych. Uprawnienia w branży budowlanej można zdobyć w obrębie określonej specjalności, na przykład instalacyjnej, w zakresie instalacji elektroenergetycznej, kanalizacyjnej, wodociągowej, wentylacyjnej, cieplnej albo telekomunikacyjnej.

Sprawdź również informacje na stronie: uprawnienia budowlane.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.