Odzysk ciepła

Nowoczesne budownictwo stosuje wiele rozwiązań, które mają ułatwić życie, a ostatecznie też obniżyć koszty, jakie każdego miesiąca i każdego roku ponosimy w związku z użytkowaniem domów albo mieszkań. Koszty te nie należą do najniższych, a te najpoważniejsze notujemy zwykle w sytuacji ogrzewania. Bez wątpienia ogrzewanie domu to jedno, ale każdy budynek trzeba także poprawnie wentylować i tutaj ogrzewanie i wentylacja w pewnym sensie się wykluczają.

Pierwsza forma dostarcza do pomieszczeń ciepło, jednak druga je usuwa. W celu ograniczenia strat energii cieplnej warto zastosować inny system wentylacji, mianowicie rekuperację. Instalacja rekuperatora cena Łódź co prawda nie jest najniższa, bo mowa tutaj o dosyć nowej technologii, która wymaga zastosowania zaawansowanych sprzętów i urządzeń, ale w dłuższej perspektywie czasu ten wydatek będzie się zwracał. Instalacja rekuperatora Łódź wentyluje pomieszczenia, a ponadto dba o to, ażeby odzyskać ciepło, jakie w przypadku normalnej wentylacji byłoby usunięte z wnętrz. Standardowa wentylacja grawitacyjna doprowadza do zamiany powietrza między pomieszczeniami a wolną przestrzenią. Ta wymiana nigdy nie odbywa się bez strat, dlatego że z wnętrz wydostaje się zarówno powietrze, jak i ciepło. Konstruktorzy, którzy wpadli na pomysł rekuperacji, osiągnęli efekt pozwalający na obieg powietrza na czystsze, a równocześnie odzyskanie ciepła z tego powietrza po drodze. Efektem jest oczyszczenie powietrza i zagwarantowanie dopływu tlenu, a jednocześnie znaczące ograniczenie wychładzania się pomieszczeń.

Zobacz również: wentylacja mechaniczna montaż łódź

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.