Odzysk ciepła z wentylacji

Przyszłościowe budownictwo wymaga od inwestorów stosowania wykwintnych rozwiązań, które mają za zadanie zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i tym samym poprawę jakoś naszego powietrza a także wyższy poziom czystości całej planety. Aktualnie bardzo dużą wagę przykłada się do standardu przeznaczonych materiałów budowlanych a także do wykorzystanych technologii. W domach coraz częściej pojawiają się instalacje, które mają zmniejszyć ilość wykorzystywanej energii elektrycznej i cieplnej.

Wśród takich instalacji jest instalacja rekuperatora Łódź. Jest to instalacja, której misją jest odzyskiwanie maksymalnie dużej ilości energii cieplnej wytworzonej na skutek ogrzewania budynku. Ciepło to w codziennym trybie jest zwykle wyprowadzone w ogromnej mierze oprócz budynek na skutek procesu wentylowania wnętrz. Przez wentylację ucieka nam niestety dosłownie kilkanaście procent ciepła. Zwyczajna wentylacja grawitacyjna jest zwyczajnie nieefektywna, gdyż doprowadza do istotnych strat ciepła. O ile zastosujemy wentylację z odzyskiem ciepła, czyli omawiano tutaj właśnie rekuperator, straty te będą mniejsze. System ten jest na tyle skuteczny, że daje możliwość nam ograniczyć w sporej mierze straty ciepła i tym samym sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Instalacja rekuperatora cena Łódź jest dość wysoka. Trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilkunastu tyś. pln. Wydatek ten jednak bardzo szybko się zwraca, gdyż już od pierwszego miesiąca użytkowania inwestor może notować mniejsze wydatki na ogrzewanie swojego budynku, a tym samym dość szybko zanotuje także zwrot z tej inwestycji.

Polecana strona: http://www.pol-went.pl/pl/i/rekuperacja.html

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.