Ochrona to podstawa

O tym jak ważne jest przestrzegania zasad BHP nie trzeba nikogo przekonywać. Obecnie świadomość zarówno pracodawców jak i pracowników rośnie, wobec czego zagadnienie ten przestaje być problemem.

Należy jednakże pamiętać, że samo Bezpieczeństwo i Higiena Pracy nie jest podstawową bardzo istotną rzeczą. Należy pamiętać, że wyjątkowo odzież ochronna powinna być stosownej jakości. Dlatego także polecam zastanowić się, czy opłaca się zakupować najtańsze rękawice robocze (tzw. „wampirki”), które najprawdopodobniej przetrwają maksymalnie jeden dzień, czy dużo lepiej wyłożyć nieco większe pieniądze na zakup rękawic nitrylowych.

Ogólnie rzecz ujmując, ochrona rąk jest bardzo znacząca. Ani jedna osoba nie preferuje doznać jakiegokolwiek uszczerbku, jednakże to w tej chwili przy rękach kłopoty są największe. I tak, głównie trzeba wystrzegać się pracy w jakichkolwiek rękawicach używając wszelkiego rodzaju wiertarek czy młotów udarów. Z drugiej strony, spawacz nie może chodzić w prostych, syntetycznych rękawicach, bo te spalą się szybciej niż zostały nałożone. Dla spawacza trzeba kupować wyłącznie rękawice skórzane, bo te, jako jedne z nielicznych, de facto chronią przed gorącymi odpryskami i innymi niebezpiecznymi rzeczami.

Uwzględniając rosnącą znajomość przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, część pracodawców i przedsiębiorców zapomina o tym, jak znacząca jest ochrona rąk. Dlatego także warto być świadomym i przypominać (lub własnymi siłami dbać) o odpowiednich rękawicach i wszystkich uwarunkowaniach pracy na danym stanowisku. Pomoże to zachować bezpieczeństwo dla wszystkich.

Źródło: rękawice skórzane.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.