Nowoczesny samochód – smart car

Na naszych drogach pojawia się coraz więcej samochodów. W praktyce każda osoba pragnie jak najszybciej zrobić prawo jazdy , a ponadto posiadać własny samochód. Nieprosto się dziwić, bo przecież wygoda poruszania się samochodem jest ogromna. Producenci projektują przyszłościowe samochody, które posiadają coraz więcej pubudzających ciekawość funkcji. Specyfikacją staje się powoli komputer pokładowy, który informuje o różnego rodzaju usterkach , a ponadto błędach. Niestety dane te do tej pory zostały dostępne jedynie dla mechaników, którzy mieli do nich dostęp. Dzisiaj jednakże w praktyce prawie każdy kierowca może skorzystać z Autoplug OBD. Jest to świetne rozwiązanie, które daje masę możliwości. Składa się z wtyczki oraz specjalnej aplikacji na smartfony i tablety, dzięki której możemy dowiedzieć się więcej.

Przede wszystkim poprzez aplikację zostaniemy powiadomieni o wszelkich usterkach w naszym samochodzie, otrzymamy gruntowną informację o błędzie, czy dana usterka jest poważna, w jaki sposób można ją naprawić. Dodatkowo takie dane możemy szybko przesłać do naszego serwisu i umówić się na wizytę. Jeżeli natomiast jesteśmy w trasie a usterka wymaga naprawy to znajdziemy warsztat blisko nas.

To nie koniec udogodnień, ponieważ Autoplug daje możliwość nam zbierać dokładne dane związane z naszą jazdą i samochodem. Co to znaczy? Możemy monitorować dokładny przebieg przejechanej przez nas trasy – dystans, czas, koszt podróży. Możemy również zapisywać koszty paliwa, koszty napraw i dowiedzieć się ile tak de fakto kosztuje nas wykorzystywanie z samochodu. Aplikacja powiadomi nas również kiedy nadejdzie czas wymiany oleju, filtrów czy pasków rozrządu.

Nasze auta stają się coraz mądrzejsze i warto to wykorzystać. Jeźdź z głową i dowiedz się więcej na temat swojego samochodu i kosztów utrzymania, nie przepłacaj za benzynę i naprawy i nie zapominaj już o datach wizyt w serwisie. Autoplug to krok w nowoczesność.

Zobacz: smart car.

One comment

  1. Weronika napisał(a):

    Gratuluję dobrego tekstu. Informacje, które tutaj znalazłem są przydatne.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.