Lakierowane szkło we wnętrzach

Nowoczesne wnętrza, nie stanowią już jedynie przestrzeń do mieszkania czy wypoczynku,niemniej jednak przede wszystkim, stają się wizytówką domowników. Podkreśleniu ładna i efektywności pomieszczeń bez wątpienia służy hartowane lakierowane szkło, które oprócz walorem miłym dla oka posiada także atut odporności na zniszczenie.

Lakierowanie szkła stwarza, że tego typu produkt ozdobny, zyskuje piękny wygląd, który idealnie komponuje się z wystrojem nowatorskich wnętrz, a przy tym jest bardzo trwały, dzięki czemu zachowuje własne walory przez kilka lat. W szczególności korzystnie jest zastosować szkło lakierowane hartowane w kuchni, gdzie zwykle szkodliwe dla ceramicznych płytek, działanie wysokich temperatur i wilgoci funkcjonuje destrukcyjnie, o tyle na szkło nie maja te czynniki negatywnego wpływu.
Panele kuchenne lakierowane – rodzaje
Emaliowane, które powlekane są farbą ceramiczną, nieorganiczną z jednej strony, a następnie hartowane, dzięki czemu są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. Lacobel (kolorowe szkło lakierowane), które odróżnia się wysokim stopniem połysku, co optycznie powiększa przestrzeń. Matelac, które powlekane są lakierem matowym, nadające przestrzeni subtelnego wyglądu.. Rosnące zapotrzebowanie na szklane produkty dekoracyjne, doprowadziło do zaprojektowania kilku technologii uszlachetniania powierzchni: piaskowanie,wytrawianie kwasami,sitodruk. Trendy w nowoczesnym wystroju wnętrz, powodują, że szkło jest chętnie wybierane jako detal dekoracyjny w mieszkaniach, domach i apartamentach. Wybór adekwatnego rodzaju produktu, jest wynikiem indywidualnych wymagań i oczekiwanego efektu dekoracyjnego.
Zobacz także: panele kuchenne lakierowane.

One comment

  1. Tokamoka pisze:

    Bardzo ciekawy tekst, warto go udostępniać.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.