Kupujemy domy z drewna

W polskim budownictwie dominują materiały kamienne, cegła, cement i beton. Polakom tworzą skojarzenie one z trwałością i solidnością, niemniej jednak wiążą się też z wyższymi kosztami tworzenia, obowiązkiem stawiania solidnych fundamentów i długim czasem tworzenia. W domach ceglanych lub z betonowej płyty konieczne jest cykliczne dbanie o elewację, a w niektórych przypadkach dosłownie regularnie osuszanie wnętrza.

Dom z twardych materiałów budowlanych trzeba również ocieplić i zimą dogrzewać. Dobrą, choćby jeszcze niedużo znaną alternatywą dla cegły jest drewno. Domy drewniane to rozwiązanie tańsze i może się wydawać również bardziej praktyczne przy porównywalnej trwałości. Domy z drewna mają zbliżoną wytrzymałość do domów stawianych metodą tradycyjną. Dla niektórych osób są również wyjściem bardziej ładnym. Domy drewniane to również lepsza dyspozycja energii cieplnej , a ponadto lepsza jej izolacja. Można je także otynkować i ocieplić, niemniej jednak utrata energii w domu z drewna jest znacznie niższa, przez co uchodzą tego typu budynki za energooszczędne. Ich budowa jest ponad połowę tańsza od normalnego domu i dosłownie doliczając do tego koszt działki budowlanej, można mieć np. 100 metrowy dom w cenie 50 metrowego mieszkania w bloku. Mowa o tak zwanym stanie pod klucz. Do domu z drewna można dobudować jeszcze drewniany garaż. Co raz większą również popularnością cieszą się szopy i domki narzędziowe. Ich postawienie jest zdecydowanie tańsze niż budowa garażu ceglanego, pod którym winien znaleźć się jakikolwiek fundament i który często też wymaga dodatkowego pozwolenia budowlanego.
Źródło informacji: http://domy-drewniane.net.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.