Kim jest inwestor zastępczy

Poznań to centrum Wielkopolski i nic w tym dziwnego. To tutaj znajduje się spora większość firm sektora usługowego, bardzo istotne uczelnie (żeby wymienić tylko prestiżowy Uniwersytet im.

Adama Mickiewicza) i kilka innych instytucji. Przechadzając się ulicami biurowych dzielnic Poznania można zadumać się nad wieżowcami, które ucieleśniają w przestrzeni miejskiej rozwój gospodarczy tego ośrodki miejskie. Jeżeli zaś jest się Poznaniakiem, można w dodatku patrzeć na nie z nieukrywaną dumą.
Jednak warto przy tym pamiętać, że by wszystkie te inwestycje mogły być przygotowane, niezbędna była profesjonalna i staranna kontrola nad ichniejszym przebiegiem, która jest finansowana z dwóch źródeł: z kieszeni współudziałowca inwestycji , a oprócz tego z pieniędzy publicznych, przede wszystkim samorządowych. Nadzór inwestorki to na pewno ten rodzaj nadzoru, w którym największy interes posiada inwestor, dlatego nacisk jest położony na realizację tworzenia i poszczególnych ichniejszym etapów w odpowiednich terminach, wykorzystanie przez podwykonawców wyznaczonych materiałów – istnieje ryzyko, że podwykonawca zechce na materiałach oszczędzić, pogarszając jakość mojej inwestycji.
Taki inwestor zastępczy Poznań powinien znać na tyle dobrze, by zorientować się prawnych, geologicznych i biznesowych uwarunkowaniach związanych z inwestycją. W innym wypadku może nie spełniać wystarczająco efektywnie swojego zadania, co ma możliwość narazić współudziałowca inwestycyjnego na straty.
Jednak jeszcze ważniejsze niż zyski dewelopera czy współudziałowca inwestycyjnego jest bezpieczeństwo ludzi przebywających na co dzień w budynkach. Z tego powodu nadzór budowlany Poznań finansuje z własnych środków, a zadanie zapobiegania katastrofom budowlanych spoczywa na właściwym urzędzie nadzoru budowlanego.
Więcej informacji na stronie: wojbud.

One comment

  1. Monika pisze:

    Dzięki, wiedzy nigdy za wiele.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.