Kiedy kupić rzeczy dla dziecka?

 

Kiedy młodzi rodzice dowiadują się o tym, że będą mieli dziecko, zaczynają się gorączkowe przygotowania do tego pięknego momentu. Rodzice zastanawiają się, kiedy zacząć robić pierwsze zakupy, w którym momencie kompletować wyprawkę, gdy kupić ubranka dla niemowląt i tym podobne. Z jednej strony chcieliby zrobić to od razu, kiedy wyłącznie dowiedzą się, że będą mieli dziecko. Z drugiej jednakże słyszą rady, że trzeba z czymś takim poczekać.

W niektórych kręgach zaleca się, żeby „nie zapeszać” i nie kupować niczego, zanim dziecko się nie urodzi. W innych jednakże uważane jest to za przesąd i istnieje pogląd, że rodzice mogą zacząć kompletować rzeczy dla dziecka wówczas, gdy jedynie przyjdzie im na to ochota, bo przecież tak de fakto i tak nie mają wpływu na to, kiedy się urodzi i jak. Zdecydowana część natomiast twierdzi, że wyprawka dla noworodka powinna być kompletowana po 5 miesiącu ciąży, wtedy, kiedy mamy już pewność, że ciąża się utrzyma i gdy rozpoznajemy już płeć dziecka. Przed poznaniem płci można kupić rzeczy uniwersalne, które mają zastosowanie w sytuacji obu płci. Natomiast body dla niemowląt, ubranka w konkretnych barwach i inne, personalizowane rzeczy kupujemy dopiero wtedy, gdy znamy już płeć malucha. Niektóre mamy nie mogą wytrzymać i kupują ubranka już wcześniej, bo chcą być zwyczajnie wykonane wcześniej, inne czekają z tym do samego końca. Nie posiada tutaj reguły, a wszyscy ludzie rodzice powinni tak faktycznie postępować wedle swojego mniemania i tak, jak jest im najbardziej komfortowo. Innymi rzeczami nie trzeba się przejmować.

Sprawdź: wyprawka dla niemowlaka.

One comment

  1. Ola napisał(a):

    Szczerze świetny tekst, wyjątkowo mi się przydał, ponieważ akurat szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę odwiedzał stronę częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.