Jaki czas obowiązuje na przerejestrowanie pojazdu?

Zgodnie z ustawą o ruchu drogowym właściwie każdy posiadacz pojazdu zarejestrowanego musi zawiadomić starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu w terminie 30 dni, o ile mówimy o pojazdach zarejestrowanych na terenie kraju. Niezgłoszenie odpowiedniego zawiadomienia o zbyciu albo nabyciu pojazdu grozi nałożeniem kary pieniężnych w wysokości od 200 zł do wręcz 1000 zł. Warto więc pamiętać o tym obowiązku, jak także skorzystać z praktycznej strony internetowej, dzięki której w łatwy sposób wyliczymy ostateczną datę, do której powinniśmy zgłosić zawiadomienie do urzędu.

Terminy rejestracji aut – to warto wiedzieć
Wielu właścicielu zastanawia się, ile czasu na rejestracje przysługuje w przypadku samochodów zarejestrowanych na terenie kraju. Otóż możemy ułatwić sobie sprawdzenie tej daty, dzięki wejściu na stronę www i wypełnieniu kilku pól, dzięki czemu automat wyliczy nam datę, do której musimy wypełnić wszystkie formalności powiązane z przerejestrowaniem samochodu. Obsługa tej strony jest bardzo prosta, wystarczy że wpiszemy datę kupna lub sprzedaży lub także sprowadzenia pojazdu z poza granic, a w kolejnym polu pojawi nam się data, do której powinniśmy przerejestrować swój samochód. Jest to niewątpliwie niezwykle wygodne a także praktyczne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się, do ilu dni muszę zarejestrować pojazd. O ile zatem pragniemy uniknąć nałożenia przykrych kar pieniężnych, warto skorzystać z prostej w obsłudze strony internetowej, która wyliczy nam, do którego dnia musimy dopełnić formalności związane z przerejestrowaniem pojazdu.

Zobacz: Ile czasu na przerejestrowanie auta 2020.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.