Biwakowanie dla dzieci

Któż z nas nie pamięta ze własnego dzieciństwa, gdy w właściwie każde wakacje prosił rodziców, żeby choć jedną noc pozwolili mu spędzić na podwórzu, w namiocie, pod gwiazdami? Wiązało się to z niesamowitą przygodą i dreszczem wrażeń, które wywoływał nocleg na świeżym powietrzu, gdy wokół panowały tajemnicze ciemności.

Inne wspomnienia łączą się z obozami harcerskimi, które stanowiły jedną z najczęstszych form spędzania wakacji. Wielką rozrywkę na tych wyjazdach sprawiało dzieciakom nocowanie pod namiotem, mimo że w bardzo wielu przypadkach okoliczności w nich panujące zostały dalekie od komfortu. Bardzo często zdarzało się, że w czasie deszczu przeciekały, a po podłodze płynęły potoki deszczówki. Jednakże to wszystko składało się na niezapomnianą przygodę, której wspomnienia towarzyszą przez pełne życie.

Popularne było również biwakowanie całą familią. Dwa tygodnie na polu namiotowym w zdecydowanej większości przypadków były odpowiednim sposobem na udane wakacje. W namiotach spędzało się znaczną część wakacyjnego życia: tu się spało, myło, gotowało, a w czasie brzydkiej pogody grało w kart i „państwa-miasta”.

W tej chwili wyjazdy namiotowe są mniej popularne, zamiast nich wolimy luksusowe wczasy all inclusive w hotelach o bardzo wysokim standardzie. Natomiast dzieci wciąż żądne są przygody, jaką oferuje spanie pod namiotem. Dlatego namioty dla dzieci to zakup coraz często rozważany przez rodziców. Z całą pewnością są one o wiele lepszej jakości niż te sprzed lat. Nie ma mowy o przemakaniu w czasie deszczu, możemy być pewni, że dziecko nie zmarznie ani nie zmoknie w czasie noclegu. Namioty dziecięce można rozstawić też w domu, przy odrobinie wyobraźni dziecko będzie bawiło się, nocując w nim, równie właściwie, co na zewnątrz.

Należy zobaczyć: http://namiotydladzieci.pl.

One comment

  1. PEFilip napisał(a):

    Szczerze dobry tekst, wyjątkowo mi się przydał, bo akurat szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę zaglądał częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.