Auto zastępcze specjalnie dla Ciebie

 

Sytuacja na Polskich drogach o ile chodzi o ruch drogowy jest bardzo zła. Kultura kierowców pozostawia kilka do życzenia a ich kwalifikacji w pewnych sytuacjach są zbyt małe, by mogli poruszać się po drodze. Ta sytuacja doprowadza do tego, że przeważnie słyszymy o stłuczkach i kolizjach. Problem pojawia się wówczas gdy samochód zostanie uszkodzony przykładowo na parkingu a sprawcy zdarzenia nie ma. Wtedy nie pozostaje nic innego jak naprawa samochodu na własny koszt, bo ogrom pojazdów w aglomeracjach uniemożliwia odnalezienie sprawcy zdarzenia, ale jeżeli już właściciel samochodu jest poszkodowany w kolizji drogowej i sprawca jest rozpoznawalny to wówczas nie należy przejmować się powstałymi kosztami. Za samą naprawę pojazdu zapłaci ubezpieczyciel samochodu sprawcy zdarzenia, prócz tego jeżeli już poszkodowany zechce wynająć auto zastępcze także nie będzie musiał ponosić żadnych kosztów, bowiem możliwe jest auto-zastępcze z oc. Znaczy to, że kwotę wynajmu pojazdu z adekwatnej firmy też pokryje ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia, z całą pewnością rezultatem tego będzie jego zmniejszenie zniżek na zakup obowiązkowego ubezpieczenia samochodowego. Trudno przewidzieć gdy coś złego wydarzy się na drodze. Najbardziej istotne jest jednakże to, ażeby w takim wypadku zachować zimną krew i bez ogródek egzekwować własne prawa jako osoba poszkodowana. Jeśli sprawca wypadku nie będzie posiadał ubezpieczenia to wszystkie szkody będzie musiał zrekompensować z prywatnej kieszeni a prócz tego ponieść konsekwencje finansowe względem funduszu gwarancyjnego.

One comment

  1. MalyKotek napisał(a):

    Cieszę się, że znalazłam ten tekst. Poszerzył on moją wiedzę i wydaje mi się, że zainteresuję się tym tematem jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.