Aromatyzacja sklepu

O ile wchodzisz do sklepu i w tym sklepie bardzo ładnie pachnie, to nie daj się zwieść, bo ten piękny zapach nie jest wykorzystany po to, żeby było ci w tym sklepie sympatycznie, ale po co, byś kupił w dodatku. Zapachy do wnętrz mogą stosownie oddziaływać na ludzi. Oddziaływanie zapachów jest bardzo szerokie i w wielu przypadkach też niezrozumiałe dla wiele osób.

Zapach może kreować dokładnie określone postawy , a dodatkowo działania i to w dużej liczbie przypadków w sposób w pełni nieświadomy.
Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że stosowanie konkretnych zapachów może się przełożyć na to, że osiągniemy odpowiednie efekty. Przykładowo aromatyzacja pomieszczeń kwiatami i zapachami rozluźniającymi powoduje, że człowiek w takim sklepie spędza więcej czasu. O ile spędzi tam w dodatku czasu, to w dużym stopniu wzrasta również prawdopodobieństwo, że dokona zakupu albo że jego zakupy będą większe, niż byłyby w momencie, gdyby w sklepie pachniało neutralnie albo nie było tam żadnych zapachów. Celowo rozpyla się w sklepach konkretne mieszanki zapachowe, by wzbudzić dane reakcje. Każdy zapach oddziałuje na człowieka przeciwnie, może rozluźniać, lub powodować chęć do działania. Może też wywoływać ochotę na ryzyko, przez co niektóre osoby będą skłonne zakupić coś, czego w normalnych warunkach aby nie kupiły. Dyfuzory zapachowe stosowane w sklepach mają za zadanie wykonać w tych miejscach odpowiednie warunki do dużych zakupów. Im lepsze są te warunki, tym w ogromnym stopniu wzrasta prawdopodobieństwo, że sklep zrobi duży utarg. Jak widzisz, jest w tym konkretny cel i w ogromnej liczbie przypadków prosty do osiągnięcia.
Polecamy: aromatyzacja.

One comment

  1. TTMechanik napisał(a):

    Naprawdę świetny tekst, niezmiernie mi się przydał, bowiem akurat szukałem odpowiedzi na takie pytania. Będę zaglądał częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.