Album tradycyjny czy fotoalbum?

 

W którym domu nie posiada albumu ze zdjęciami? Zapewne niedużo jest takich. Zdjęcia zatrzymują chwilę, są pamiątką, do której chętnie wracamy. I choć zmieniają się metody ich robienia znaczenie, zdjęć nie maleje. Wygodnym sposobem na przechowywanie fotografii jest fotoalbum. Współczesna wersja tradycyjnego albumu fotograficznego posiada nieco inny wygląd. Przypomina książkę, bowiem fotografie stanowią zawartość jej stron, nie są przyklejane czy umieszczane w specjalnych przegródkach.

Fotoalbumy produkuje się zwykle z okazji jakiejś uroczystości. Zwykle fotografuje ją fotograf i to on redaguje nasz foto album. Ceny takich albumów są bardzo różnorakie. Wszystko uzależniony jest od cennika fotografa i od ilość zdjęć, jakie w nim umieścimy. Im jest ichniejszym więcej, tym koszt fotoalbumu będzie wyższy. Cena uzależniona jest także od jakości papieru, z jakiego zostanie zrobiony nasz album ze zdjęciami. Im większy format, tym cena też wzrasta. Zrobienie fotoksiążki możemy zlecić także własną pracą. Istnieje kilka stron internetowych, na których tego typu usługę możemy zamówić. Decydując się na przykład na fotoalbum.co.pl, musimy wybrać zdjęcia, z których nasz album zostanie zrobiony. Określić ilość stron, jaka nas interesuje. Zlecając taką usługę w tym samym momencie poznajemy jej koszt. Jeśli wyda nam się zbyt duży możemy obniżyć ją zmniejszając ilość przeznaczonych fotografii albo wybierając nieco gorszy papier. Zlecenie takie realizowane jest z reguły dość szybko. W ciągu tygodnia otrzymujemy gotowy fotoalbum. Taki innowacyjny album ze zdjęciami na pewno jest droższy niż album tradycyjny, ale ma możliwość być ciekawym prezentem i fajną pamiątką.

Sprawdź tutaj: fotoalbum.

One comment

  1. Filip napisał(a):

    Szczerze świetny artykuł, bardzo mi się przydał, ponieważ właśnie szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę zaglądał częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.